Decoupage - nadčasová bytová dekorace

Decoupage má dávnou historii a v minulosti byla velmi oblíbená. Využívala se především k tvorbě obrazů, dekorování nábytku a vytváření originálních bytových doplňků. V současnosti je nedílnou součástí arteterapie, její obliba se začíná opět vracet a dostává se do podvědomí širší veřejnosti.


Na lekcích decoupage se naučíte, po staletí starou, výtvarnou techniku, při které relaxovala už sama Madame de Pompadoure nebo Marie Antoinetta.

Za pomoci ubrousků, rýžových papírů a nejrůznějších pomůcek, jako jsou barvy, šablony, strukturovací pasta, razítka, stuhy apod., si vytvoříte zajímavé dekorace, ozdobíte bytové doplňky, nebo uděláte "ze starého nové".


Určení: začátečníci a mírně pokročilí, dospělí a starší děti (10+)

Počet lekcí: 10

Max. 5 osob (rodinných jednotek) ve skupině

Začátek: po naplnění minimálního počtu účastníků

Čas: čtvrtek 18:00-19:30

Lektorka: Hana Jiroušková

Cena: 2 065 Kč/cyklus (413 Kč/lekce)

Přihlásit se můžete zde 

Lektorka Hana Jiroušková

Kreativitě se věnuji od dětství a vždy mě lákaly různé ruční práce, k čemuž mám velice blízko také díky tomu, že jsem dětství z části trávila na venkově, kde byly ruční práce na denním pořádku. Vždy mě fascinovala originalita a otisk tvůrce v každém výrobku. Mám ráda práci s lidmi a dlouho bylo mým povoláním pečovat o klienty různých společností, měla jsem možnost pomáhat a nacházet řešení různých situací. Na své první mateřské dovolené jsem objevila kouzlo volnočasových aktivit pro rodiče s dětmi. Navštěvovaly jsme s dcerkou výtvarný kroužek, kde jsem měla první možnost podílet se na tvoření s dětmi, předat jim své dovednosti, učit je novým věcem a pozorovat jejich bezbřehou fantazii. Poznala jsem díky tomu techniku decoupage - ubrouskovou techniku, které se věnuji již deset let a stále se v této oblasti vzdělávám. Miluji přírodu, tvoření z přírodních materiálů a především dekorování dřeva. Kromě "ubrouskování" se věnuji akvarelové malbě, kreslení, kaligrafii, pletení z pedigu a dalším kreativním činnostem.