KURZY, KROUŽKY

PRAVIDELNÝ ROZVRH

Jednotlivé kroužky, kurzy a kluby budou postupně doplňovány do rozvrhu.

Všechny pravidelné aktivity začínají v týdnu od 12. září, a potom po naplnění minimální kapacity. V průběhu roku se lze do kroužků přidávat, pokud není zcela naplněn.

Dopolední kreativní dílničky

pondělí 10,00-11,30 nebo středa 10,00-11,30

Lze se přihlásit pouze na jeden den, nebo na oba současně. Více informací zde 

Pondělní kreativní dílničky vede 

Tereza Horičková

Volám sa Tereza Horičková, mám 21 rokov a som študentkou produktového dizajnu. Mám rada všetky druhy výtvarného umenia od maľby, cez keramiku či prácu s textilom. Celý život mám potrebu niečo kresliť, vymýšlať a vyrábať. Od malička som navštevovala mnoho druhov výtvarných krúžkov, kde som si vyskúšala najrôznejšie výtvarné techniky. Som nadšenec tradičných remesiel, prírody, ekológie a kultúry. Minulý rok som sa v škole venovala košíkarskemu remeslu a recyklácií materiálov zo starých automobilov.


Středeční kreativní dílničky vede 

Barbora Veselá

Studuji na Univerzitě Palackého v Olomouci magisterský obor Rekreologie se zaměřením na Zdraví životní styl a Výchovu v přírodě. Jsem zapálená do jakékoliv činnosti venku, ať už je to sport, práce na zahradě či poznávání dosud neobjevených míst. Mezi mé nejčastější záliby patří kreativní činnost, jízda na koni a péče o pokojové rostliny. Během léta pořádám dětské tábory a přes zimu dělám instruktorku lyžování. Práce s dětmi mě zkrátka baví a dává mi smysl.


Jóga pro dospělé

pondělí 18,30-19,30

nebo 

úterý 12,00-13,00

délka: 60 minut

cena: 276 Kč/lekce (cyklus 10 lekcí 2 760 Kč)

V mých lekcích jógy se můžete protáhnout, zpevnit tělo, nebo případně i zvýšit srdeční tep a spálit kalorie. Náplň lekcí se odvíjí od úrovně studentů, takže se nebojte dorazit, pokud jste úplní začáteční nebo naopak od lekcí očekáváte, že se pořádně unavíte.

V lekcích klademe důraz na zlepšení tělesné mobility, flexibility a na celkové zpevnění těla. Lekce jsou také skvělým způsobem, jak se naučit doprovázet pohyb dechem, který nám často pomůže dostat se do pozic, o nichž ani nevíme, že je dokážeme zacvičit. Samozřejmě nechybí ani závěrečná relaxace. V lekcích jsou obsaženy tyto druhy jógy: vinyasa flow, hatha yoga a power yoga.

Lektorka Anna Machoňová

Jmenuji se Anna, je mi 20 let a momentálně studuji právnickou fakultu v Praze. Mezi mé zájmy patří práce s dětmi, studium jazyků a především sport. Ráda běhám, věnuji se thajskému boxu, scénickému tanci a ze všeho nejvíce józe. Již od malička mě k józe vedla moje mamka, ale až v posledních pár letech se jí věnuji aktivně a denně. Na józe mám ze všeho nejraději napojení se na vlastní tělo a porozumění mu. Viditelný progres, flexibilita a dobrá fyzická kondice jsou pro mě také obrovskou výhodou. Nejdéle se věnuji vinyasa józe, společně s, relativně vhodnou pro začátečníky, hatha jógou. Toto léto jsem se zúčastnila pařížského RIISE yoga kurzu se zaměřením na power a bikram jógu, které jsem si oblíbila díky jejich fyzické náročnosti a energičnosti.


Klubík pro maminky (a tatínky) s malými dětmi

úterý 9,30-11,30

určení: rodiče a děti od 1 roku

délka lekce: 120 minut

cena: 386 Kč/lekce (cyklus 9 lekcí 3 474 Kč)

Klubík je určen rodičům, kteří jsou s dětmi na mateřské a nechtějí sedět sami doma! Na programu jsou říkadla, písničky, tanečky a trocha cvičení. Jde nám o to, abychom si odpočinuli a přitom naše krásné děti náležitě unavili.

 Lektorka Linda Bláhová Lahnerová

Herečka, moderátorka a lektorka s dvacetiletou praxí.

Po studiu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě jsem hrála v divadlech v Ostravě, Chebu, Kladně a v Praze. 10 let jsem se věnovala loutkovému divadlu.

Moderuji hudební, charitativní a jiné společenské události, občas točím pro ČT, Novu či Primu.

Učím kurzy herectví a dramatické výchovy pro všechny, od předškolních dětí až po dospělé. 


Francouzský klub

úterý 13,30-15,30

určení: děti 1. stupně ZŠ

délka lekce 120 minut

Cena: 386 Kč/120 min. výuky

Chcete, aby se Vaše děti učili francouzštinu nenásilnou a hravou formou? V odpoledním francouzském klubu se děti učí komunikovat, tancovat, zpívat, tvořit či hrát si mezi sebou ve francouzském jazyce. Klub je určen dětem, které se již učí nebo se tímto začínají učit francouzsky.

Klub je celý vedený hravou formou, jediný komunikační jazyk je francouzština, která je nejen krásným jazykem, ale také jedním z nejrozšířenějších světa. Děti se mohou těšit na zajímavá témata, interaktivní dovednostní aktivity pro rozvoj jazyka, ale i deskové nebo sportovní hry tematicky zasazené do francouzské kultury. Díky malé skupince je možný individuálně přizpůsobený přístup ke každému z dětí.

Lektorka Anna Machoňová

Jmenuji se Anna, je mi 20 let a momentálně studuji práva v Praze. Francouzština je mojí vášní již od dětství, kdy jsem začala studovat na bilingvním francouzském gymnáziu Pierra de Coubertina. Díky kompletnímu studiu v tomto jazyce mám jeho znalost na úrovni rodilému mluvčího, absolvovala jsem několik zahraničních stáží ve Francii a poslední dva roky aktivně doučuji francouzštinu a angličtinu studenty různých věkových kategorií. S dětmi mám bohaté zkušenosti, chodím do skauta, kde každý týden pořádám schůzky a každoroční letní tábory. Dále jezdím na pobyty s handicapovanými dětmi a o víkendech chodím pracovat do dětského domova.

Je m'appelle Anna, j'ai 20 ans et j'étudie maintenant le droit sur l'université de Charles à Prague. Le français était ma passion depuis mon enfance où j'ai commencé à étudier dans le lycée bilingue de Pierre de Coubertin. Grâce à la présence de français dans toutes les matières et l'apprentissage actif de langue, mon niveau est comparable avec celui des Français natifs. J'ai visité la France plusieurs fois, soit pour les stages scolaires, les échanges ou les vacances. Ces deux dernières années, je donne les cours de rattrapage en français et en anglais pour les différentes catégories d'âge. J'ai vraiment beaucoup d'expériences avec les enfants, car je suis membre de scouts et je prépare les camps et les rencontres chaque semaine. En plus, je participe à des camps pour les enfants handicapés et pendant les week-ends, je travaille dans un foyer de l'enfance.


Cvičení pro ženy - zdravá záda a pánevní dno

1. skupina úterý 17,15-18,15

2. skupina úterý 18,15-19,15

Více informací zde


Dopolední hudební klub

čtvrtek 10,30-11,15

určení: předškolní děti 3-4 roky

délka lekce: 45 minut

cena: 276 Kč/lekce (cyklus 9 lekcí 2 484 Kč)

Cílem u dětí mladšího předškolního věku bude vedení k všestrannosti a lásky k hudbě. Čeká je 45 minut plných tanečků, zpívání, rytmických a dechových cvičení. Děti získají také povědomí o nejzákladnějších hudebních pojmech. Dojde také na tematické hodiny např. vánoční, karneval, indiánské.

Lektorka Olga Vlachová, Dis.

učí hudbu již řadu let a je činnou muzikantkou, jak klasické, tak populární hudby různých stylů. Vyučovat začala již při studiu na konzervatoři Plzeň, kde vystudovala obor příčná flétna. Studovala také na Pedagogické fakultě obor hudební výchova-psychologie. Od malička se věnuje hře na zobcové flétny, flétnu příčnou, další různorodé dechové nástroje, zpěvu, tanci (balet, latinsko-americké tance, standardní tance, flamenco, moderní tanec např. v taneční škole Lucerna, kde také působila několik let jako taneční asistentka). Pravidelně navštěvuje různé hudební kurzy u významných interpretů, kde se dále vzdělává.   


Logohrátky

úterý 16,00-16,45

čtvrtek 16,00-16,45

Lze se přihlásit pouze na jeden den, nebo na oba současně. Více informací zde


Doučování

Pokud máte zájem o doučování, prosím, kontaktujte nás přes přihlašovací formulář.


Odpolední anglický klub

Pondělí 14,00 - 16,00

Pondělí 16,00 - 18,00

Středa 14,00 - 16,00

Středa  16,00 - 18,00

Čtvrtek 14,00 - 16,00

Čtvrtek 16,00 - 18,00

Lze se přihlásit pouze na jeden den, nebo skupiny kombinovat.

Délka aktivity: 120 min.

Cena: 386 Kč/120 min. výuky

Určení: především předškolní děti (pokud již mluví, může mluvit i anglicky) až do 2. třídy ZŠ

Lektorky:

Tereza Bažantová (čtvrtek)

I am a graduate of an eight year grammar school in Mladá Boleslav. However, I grew up in Finland and Slovenia, where I studied in international schools. 

At the age of four I started going to an international kindergarten in Helsinki and have spoken English ever since. I have recently acquired a CAE certificate and speak at the level of a native speaker. I sincerely enjoy being around children, which is probably because I grew up with three siblings. I like helping children learn how to pronounce words correctly and showing them it can be done in creative and fun ways.  

V anglickém klubu se děti učí přirozeně komunikovat v cizím jazyce. Formou větších projektů, her, písniček a dalších aktivit si osvojují angličtinu takovým způsobem, aby v ní dokázali komunikovat a rozvíjet se. Veškerá interakce probíhá v anglickém jazyce. Ve skupinách můžou být děti různého věku, protože náplní klubu není drilování gramatiky, ale spolupráce a učení se jeden od druhého.

Odpolední anglický klub je určen dětem od předškolního věku až do 2. třídy prvního stupně.

Nabízíme několik termínů, záleží jenom na Vás, zda budete chtít chodit jednou, dvakrát, nebo třikrát týdně.

Některá témata projektových odpolední:

  • Travelling: How, When and Who Can Travel?
  • Halloween and What Do I Know About the Addams Family?
  • Seasons: What Do You Know About Cold, Heat or Climate Changing?
  • The Place Where We Live
  • Etc.Český klub pro děti/Czech club for children/Чеський клуб для дітей

Pátek 14,00-16,00

Délka aktivity: 120 min.

Cena: 386 Kč/120 min. výuky


Český klub pro děti

Klub je určen dětem, jejichž rodný jazyk je jiný než český. Formou větších projektů, her, písniček a dalších aktivit si osvojují češtinu takovým způsobem, aby v ní dokázali komunikovat a rozvíjet se. Veškerá interakce probíhá v českém jazyce. Ve skupinách můžou být děti různého věku, protože náplní klubu není drilování gramatiky, ale spolupráce a učení se jeden od druhého.

Pro nácvik gramatiky nabízíme individuální lekce v rámci doučování.

Odpolední anglický klub je určen dětem od předškolního věku až do 2. třídy prvního stupně.

Чеський клуб для дітей

Клуб призначений для дітей, рідною мовою яких є не чеська. У формі більших проектів, ігор, пісень та інших заходів вони вивчають чеську мову таким чином, щоб вони могли спілкуватися та розвиватися нею. Вся взаємодія відбувається чеською мовою. У групах можуть бути діти різного віку, адже мета клубу не муштрувати граматику, а співпрацювати та вчитися один у одного.

Для практики граматики ми пропонуємо індивідуальні заняття в рамках репетиторства.

Пообідній англійський клуб призначений для дітей від дошкільного віку до 2 класу першого класу.

Czech club for children

The club is intended for children whose native language is other than Czech. They can communicate and progress with their skills by larger projects, games, songs, and other activities. All interaction is in the Czech language. There can be children of different ages in the groups, because the purpose of the club is not to drill grammar, but to cooperate and learn from each other.

For grammar practice, we offer individual lessons as part of tutoring.

The afternoon English club is intended for children from preschool age up to the 2nd grade of the first grade.


Nové cykly všech kroužků začínají od září 2022

  • Ve skupinách je max. 6 účastníků, min. počet ve skupině jsou 3 účastníci
  • Ceny jednotlivých kroužků se liší podle typu, jsou uvedeny v popisu kroužku nebo pod odkazem u popisu
  • Přihlásit se do kroužku můžete i během rozjetého cyklu, pokud je volné místo