POPISY JEDNOTLIVÝCH TÝDENNÍCH   KROUŽKŮ

Fairy Tale English

Lekce se zaměřují na výuku jazyka pro nejmenší děti formou vyprávění známých pohádek a příběhů. Děti se v lekcích učí základní slovíčka a fráze z pohádek. Učí se vnímat a opakovat živý mluvený projev v angličtině.

English with Kung-fu Panda

Děti se v lekci učí vnímat a reagovat v angličtině souběžně s pohybovou aktivitou, zde se jedná o pohybové základy a základy bojových sportů. Lekce je více zacílena na práci s jazykem než na pohyb, ale i ten je její součástí.

Dramatic Club

Dramatický kroužek v angličtině je určen dětem, které již zvládají aspoň trošičku rozumět cizímu jazyku. Lekce jsou zaměřeny na to, aby se děti učily vyjadřovat se v celých větách a frázích v angličtině, nebály se mluvit nahlas a správně vyslovovaly.

Christmas English

V lekcích se děti učí tradiční anglické vánoční koledy a říkanky. Učí se vánoční slovní zásobu, či si povídat o různých vánočních tradicích v angličtině.

Keramika pro nejmenší

Tyto keramické lekce jsou určeny těm nejmenším dětem. Objevují v nich pro ně zcela nový a neznámý materiál, schopnosti vlastních rukou i to, že jsou samy schopny něco pěkného vytvořit.

Keramika pro děti a rodiče

V lekcích pracují děti dohromady s rodiči a vytváří společně jeden výrobek. Společná práce rodičů s dětmi není o tom, že rodiče říkají dětem, co mají dělat, ale o tom, že se spolu učí komunikovat jako parťáci, jako jeden tým. Tato činnost rozvíjí vzájemnou komunikaci a podporuje důvěru.

Keramika pro děti

Děti si při práci s keramickou hlínou velmi dobře vyvíjí jemnou motoriku, trénují procesní myšlení a prostorovou představivost. Starší děti si navíc u náročnějších keramických výrobků mohou rozvíjet konstrukční myšlení. Keramika není jen tak obyčejná "plastelína", ale je to hmota, z níž jdou vytvořit výrobky jako třeba hrneček nebo miska, kterou lze používat každý den.

Kreativní dílničky pro rodiče s dětmi

V lekcích pracují děti dohromady s rodiči a vytváří společně jeden výrobek. Společná práce rodičů s dětmi není o tom, že rodiče říkají dětem, co mají dělat, ale o tom, že se spolu učí komunikovat jako parťáci, jako jeden tým. Tato činnost rozvíjí vzájemnou komunikaci a podporuje důvěru.

Pohádková jóga pro děti

Jóga pro děti je jiná než jóga pro dospělé. V lekcích lektor vypráví dětem příběh na základě, kterého cvičí různé klidné protahovací pozice, ale i rychlejší rytmické cviky. Cílem lekce je, aby se děti naučily cvičit v určitém rytmu, naučily se při pohybu správně dýchat a aby si cvičení pořádně užily.

Dramatická výchova a základy sebeprezentace

Nosnou kostrou lekcí je příprava pohádkového představení, v rámci které se děti učí nejen svou roli, ale i správnou artikulaci, či se učí odbourávat svůj stud.

Cvičení pro ženy - zdravá záda a pánevní dno

Jemné relaxační cvičení pro ženy zaměřené na pánevní dno a záda bez bolesti. Využívat budeme jemné rehabilitační cviky, cvičení školy pánevního dna, cvičení dle Mojžíšové, práci s dechem a jógové cviky.

Těhotenská jóga

Těhotenská jóga je vhodná pro všechny ženy od počátku těhotenství až do porodu. Cvičení tohoto typu pomáhá také během šestinedělí s poporodní rekonvalescencí. Jedná se o typ jógy, která pomáhá navázat úzký kontakt budoucí maminky a miminka. Posiluje, uvolňuje a zklidňuje tělo, které je během těhotenství mnohem více namáháno než jindy. Jógový dech, který se používá během cvičení pomáhá ke snadnějšímu porodu.

Jin jóga

Vhodná pro kohokoliv bez ohledu na věk a zdravotní potíže. V dnešní uspěchané době je jin jóga

zaměřená na hlubokou relaxaci jógovým dechem během jednotlivých pozic, které uvolňují bloky v těle způsobené každodenním stresem. Vedlejším účinkem tohoto typu cvičení je zklidnění mysli, soustředění se na svou pravou podstatu a přítomný okamžik. Budete odcházet příjemně odpočatí a plni životní energie.

Tanec jen pro ženy

Pojďte se zrelaxovat tancem! Ze ženského tance jde nezadržitelná síla, která je o to silnější, když ženy tančí pro sebe, z radosti ze svého těla a nechávají při tom promluvit svou ženskou podstatu. Právě o takový typ tance se spolu pokusíme. Budeme trénovat ladné pohyby na latinskoamerické rytmy, ale i tzv. svobodný tanec, který nemá žádná pravidla. Vyjádřit se naučíme při krocích a pohybech salsy, samby, bachaty, reggaetonu a jiných "sexy" latinskoamerických tancích. Zkusíme i rytmus afrických tónů a jemnost moderního baletu. Společně se také trošku zapotíme, zlepšíme si kondičku, ale hlavně naučíme se s radostí hýbat svým vzácným tělem.

Víkendové semináře

Tajemství pánevního dna

Kurz TAJEMSTVÍ PÁNEVNÍHO DNA se zabývá tématy jako je otěhotnění, návrat rovnováhy ženského těla po porodu, bolestivá menstruace, inkontinence či nízká hladina ženských hormonů nejen z pohledu západní fyzioterapie a psychosomatiky, ale i z tisíce let prověřených znalostí východních nauk. Metoda 3×3, kterou používáme, v sobě propojuje nejen tělesnou rovinu, ale pracuje i s emocemi a s rovinou energetickou. Cvičení je velmi jemné a nenáročné, a tak je kurz vhodný pro ženy všech věkových kategorií.

Workshop - tvorba adventních věnců a svícnů

Vánoční dekorace pro útulný a příjemný domov

Přijďte si před Vánoci vytvořit vlastní originální vánoční věnce na dveře, adventní svícny či ozdoby na vánoční stromeček.

Kreativní a ekologické balení vánočních dárků

Opravdu dobré dárky jsou takovými i pro to, že jsou zabaleny a ono odkrývání jejich tajemství umocňuje radost ze samotného dárku. V současnosti se obchody předhánějí v nabídce balících papírů, mašlí a jiných dárkových ozdob, avšak takové papíry a dekorace zažijí svých pár sekund slávy, spíš si jich ale nikdo ani pořádně nevšimne, nezajímá se o materiál nebo vzor, ​​který na nich je ... Po splnění jejich úkolu je z nich jen kopec odpadu. Co ale když by se i samotné balení stalo dárkem? A co kdybyste si ozdobný papír sami vytvořili přesně na míru a okouzlily tak zbytek rodiny? Na tomto semináři si zkusíme balit dárky do látky, do (i použitých) papírových sáčků, do origami krabiček či ručně zdobeného a potisknutého papíru a do dalších zajímavých materiálů. Společně si ukážeme několik možnosti převázání balíku, a jejich doplnění vkusnou přírodní dekorací. A nezapomeneme ani na krásné jmenovky!