Odpoledne s vizážistkou

Co mi sluší? Jaký je podtón mé pleti a jaké barvy si vybrat? Jak lze zamaskovat určité nedokonalosti? Tyto otázky si někdy v životě klade každá žena. Na programu je přednáška o různých typech tvarů obličeje, co jim sluší, jaké jsou současné trendy v líčení a ke kterému typu se hodí jaký. Dále praktická zkouška líčení s ukázkou různých "fíglů" a "zlepšováků".

Cílem odpoledne je, aby se sešly ženy různého věku a původu, vzájemně se poznaly, podpořily se a vlastně si potvrdily, že každá žena je krásná nezávisle na vnější situaci.

Termín: 26.9.2021

Čas: 13:00 - 16:00

Kapacita: 4 - 8 účastnic

Lektorka: Jana Slámová

Cena: 1 923 Kč

Jana Slámová

Můj zájem o makeup se začal klubat pochopitelně již v raných holčičích letech, kdy jsem snaživě ničila všechny máminy šminky. O něco později jsem již věděla, že nejde o žádné vodovky na malování, ale že tyto barvy docela pomůžou k sebevyjádření teenagerky, což bylo v pubertě opět zajímavé.

Následující dvě dekády mě zavály k profesionálnímu tanci, kdy jsem tančila po soutěžích a vystoupeních v Česku i po Evropě - v Německu, Polsku, Velké Británii, Rakousku, Řecku, Slovensku, Slovinsku, Turecku i jinde. V této fázi a v tomto prostředí, kde se chyby neodpouští, ale naopak tvrdě posuzují, jsem začala získávat i profesionální přístup k makeupu. Byla jsem přinucena (i když ráda) se vzdělávat v tom, jak nalíčit nejen sebe, ale i ostatní tak, aby makeup nejen slušel a zvýraznil přirozené rysy, ale aby vydržel i každou soutěž a každé podium. A již tady začalo moje líčení ostatních tanečnic, které o to požádaly. K práci vizážistky pak už chyběl jen krůček.

Velmi zajímavou etapou v tomto období byl můj pobyt v Turecku, kdy jsem v rámci studia na Filozofické fakultě UK studovala půl roku v Turecku v Ankaře a měla jsem možnost procestovat celou zemi a nasát zblízka vůni Orientu.
Všechny moje předchozí zážitky a zkušenosti mě dovedly k tomu, že makeup vnímám nejen jako prostředek ke zkrášlení ženy, ale každé líčení je pro mě zároveň hledáním a zviditelněním duše, která je v každé tváři zakletá.
Velmi ráda se věnuji nevěstám, celkově osobní klientele a kurzům sebelíčení. Pravidelně pořádám i kurzy jevištního líčení pro tanečnice. Baví mě foto makeup, stage makeup, různé kreativní projekty a zkušenosti mám i s filmem a televizí.

Vzdělání:
Rekvalifikační kurz Vizážista od Asociace vizážistů a stylistů ČR (vedl Petr Lukeš)
Svatební makeup od Make-up Institute Prague (vedla Simona Bártová)
Foto makeup od Make-up Institute Prague (vedla Markéta Davidovich, Zuzana Buriánková, Vilma Baum, Lukáš Dvořák)
SFX make-up od Make-up Institute Prague (vedl Sasha Isar)
Hair Design od Make-up Institute Prague (vedla Markéta Šlapáková)

Makeup je pro mě mnohem víc než jen rtěnka a pudr. Makeup je pro mě prostředek k sebevyjádření a kreativitě. Makeup pro mě není něco, co nosíme, protože to od nás společnost očekává. Makeup je pro mě něco, co nosíme, abychom mohli lépe podtrhnout kdo jsme. Makeup je pro mě umění. Bez hranic a bez předsudků.